آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

صفر تا صد برنامه نویسی کودکان و نوجوانان

آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

۵ بازديد

آیا شما یک کارآفرین هستید و می خواهید بدانید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان که آیا از جاوا یا کاتلین برای توسعه برنامه اندروید خود استفاده کنید؟

با خواندن مقاله ما پاسخ را خواهید یافت.ما به شما خواهیم گفت که هر دو زبان برنامه نویسی دارای چه نقاط قوت هستند و بر اساس آنها خواهید دانست (کدام یک از جاوا و کاتلین بهترین زبان برای توسعه برنامه اندروید شما است.

و اگر مطمئن نیستید، همیشه می توانید از توسعه دهندگان با تجربه ما بپرسید.

با شنیدن خبر ساخت اپلیکیشن اندروید چه زبان برنامه نویسی به ذهن شما خطور می کند؟قطعا جاوا و این طبیعی است زیرا بیش از 20 سال سابقه دارد و اکثر برنامه های اندروید با این زبان آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان ساخته شده اند.

اما آیا می دانستید که زبان های جدید رهبری جاوا را در دنیای اندروید به چالش می کشند؟

یکی از آنها Kotlin است، یک زبان نسبتا جدید که برخی معتقدند جایگزین جاوا در صحنه توسعه برنامه های تلفن همراه شده است.

اما آیا حقیقت دارد؟شاید هنوز خیلی زود است که بگوییم، اما ما معتقدیم که کاتلین نمی تواند جاوا را 100٪ جایگزین کند.

ما در پایان مقاله توضیح خواهیم داد که چرا جاوا و کاتلین را به تفصیل توضیح می دهیم و به شما کمک می کنیم تصمیم بگیرید کدام زبان برنامه نویسی برای پروژه توسعه برنامه بعدی شما بهترین کارایی را دارد.

از آنجایی که تصور می کنیم بیشتر در مورد جاوا شنیده اید، ابتدا می خواهیم به شما بگوییم که Kotlin چگونه متولد شد و چگونه توسعه یافت.

کاتلین آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان چیست؟

Kotlin یک زبان برنامه نویسی متن باز و تایپ ایستا است که ایرانیان سایبر توسط برنامه نویسان JetBrains در سال 2011 طراحی شده و به طور مداوم توسط همان انجمن به روز می شود.

این یک زبان سازگار با جاوا است (این قبلا گفته شد) که برای حل برخی از مشکلات توسعه جاوا و ساده کردن کد در ایجاد برنامه های تلفن همراه طراحی شده است.

توسعه اپلیکیشن Kotlinصفحه اصلی کاتلین کمی کنجکاوی؟کوتلین نام خود را از جزیره همنام، واقع در نزدیکی سن پترزبورگ گرفته است.می 2017 است: آغاز رقابت ادعایی بین جاوا و کاتلین.

در واقع، درست در همان ماه، در طی کنفرانس توسعه دهندگان گوگل، گوگل I/O 2017، کاتلین توسط گوگل به عنوان زبان برنامه نویسی رسمی جدید برای توسعه پلتفرم های اندروید انتخاب شد.

ناگهان کاتلین شاهد گسترش سریع بود و توسعه آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان نسخه‌های جدید آن را به زبان ایده‌آلی برای توسعه اپلیکیشن‌های چند پلتفرمی، هم اندروید و هم iOS تبدیل کرد.

یک سوال خود به خود مطرح می شود.چرا گوگل کاتلین را انتخاب کرد؟

دلایل متفاوت است و در مزایای زبان برنامه نویسی جدید (که به زودی خواهیم دید) قرار می گیرد.کاتلین نه تنها توسط گوگل بلکه توسط شرکت های بزرگ معروف در سراسر جهان به عنوان زبان مورد علاقه شناخته شده است.کدام شرکت ها امروزه از Kotlin استفاده می کنند؟

برای مثال AirnBnB از سال 2018 80 درصد کدهای خود را با Kotlin نوشته است.

اما می توان به شرکت های دیگری اشاره کرد که از Kotlin برای توسعه اپلیکیشن های اندروید خود استفاده می کنند، مانند:

اوبر؛آمازون؛نتفلیکس؛Evernote;کورسرا;پینترست؛محوری؛گریدل ایجاد برنامه Kotlin- شرکت هاشرکت هایی که از Kotlin استفاده می کننداین رقم نشان می دهد که نرخ پذیرش کاتلین هنوز بسیار بالا است.

بر اساس آماری که اخیرا منتشر شده است، کاتلین یکی از آموزش برنامه نویسی به کودکان بهترین زبان های برنامه نویسی برای توسعه اپلیکیشن در سال 2018 بوده و بیش از 28 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد.

تا كنون نظري ثبت نشده است
امکان ارسال نظر برای مطلب فوق وجود ندارد